Drama day!

Traditsiooniliselt toimub aprilli lõpul maakonna 5.klasside ingliskeelsete näidendite päev Drama Day.

Koolid valmistavad ette lühinäidendi (võib olla ka dialoog või rollimäng) kestusega kuni 10 minutit. Üritus leiab aset Rapla Vesiroosi Gümnaasiumis, päeva juht ja korraldaja õp Gaida Kabral.

Sel aastal sai laval näha viie kooli vahvaid ja omanäolisi näidendeid. Osalesid RVG, Kaiu Põhikool, Kabala Lasteaed-algkool, Valgu Põhikool ja Valtu Põhikool. Esitusi hindas žürii, eesmärgiks  tunnustada õpilasi lisaks näitlemisoskusele eelkõige ilusat ja korrekset inglise keele hääldust.

Kõik näidendid olid huvitavad ja sisukad, kuulda oli palju ilusat inglise keelt. Meie kooli 5.klass esitas 8.klassi õpilase Õie Ellen Agu poolt loovtööna kirjutatud ja lavale seatud näidendi “Connection”. Lugu on kaasaegne ja jutustab sellest, mis juhtub siis, kui äkitselt internetiühendus kaob.

Osatäitjateks 5.klassi õpilased Marilin, Arthur, Anete, Annika, Samuel, Keio, Jaanika, Lotte ja Thomas. Žürii poolt tunnustati diplomiga Marilini ja Samueli esitust. Kogu trupp oli tegelikult hästi tubli. Esinemine õnnestus hästi ning aplaus oli tugev. Eriti tõstis päeva juht esile Õie Ellenit kui loo autorit, omaloomingulist näidendit pole varem esitatud. Kiidusõnu pälvis ka muusikaline kujundus.

Well done, everybody!

Rohkem pilte näeb GALERIIST.

Näitetrupp koos lavastaja Õie Elleni ja õpetaja Tiinaga. ( )