“Olen hoitud” tõi kauaoodatud võidu

21.11.2016 toimus Rahvusooperis Estonia võimlemisfestivali GymnaFest 2016 lõppkontsert, kus selgitati Eesti parimad võimlemisrühmad. 


GymnaFest on Eesti suurim ja pikima ajalooga võimlemisfestival. Kadi võimlejad on nüüdseks sama rühmaga osalenud kolmel GymnaFestil. Tüdrukuid on rühmas kolmteist, Valtu koolist kuuluvad sinna Gerda Metsallik, Agnes Palandi, Gerda Saks, Triin Satsi ja Riin Satsi. Lisaks on seal veel tüdrukuid Rapla koolidest.

Esimesel aastal pääsesid võimlejad Pärnu Kontserdimajas finaali. Teisel aastal Tartus A Le  Coqi Spordihoones said nad juba finaalis laureaadi tiitli. Nagu öeldakse, et süües kasvab isu. Kuna sellel aastal on Eesti Võimlemisliidu 140. ja GymnaFesti 20. Juubeliaasta, siis seda enam oli eesmärgiks pääseda finaali, mis toimus Rahvusooper Estonia laval. Põhja- ja Lõuna Eesti eelvoorudes osales kokku 71 kava. 12.-16. aastaste vanuses jõudis lõppkontserdile neli rühma ja nende seas õnneks ka Kadi võimlejate rühm. Tüdrukute enda sõnul oli juba teadmine, et nad saavad Estonia laval esineda, super. Finaali päev algas juba hommikul prooviga. Sellele järgnesid mõned tunnid puhkust ja tuligi hakata tegema meiki ja soenguid, mis võtsid aega kokku kaks tundi.

Finaalkontserdil oli kaks osa. Loosi tahtel tuli Kadi võimlejatel oma vanuseastmes esimesena lavale astuda. Treeneril aga oli kogu kava aja tunne, nagu oleks  tema ise laval olnud. „ Peale kava tundus, et aplaus ja hõisked olid väga tugevad.“ Lõpuks kui kontserdi-osa läbi sai, kutsuti treenerid ja rühmad lõpptulemuste väljakuulutamiseks lavale. Oli teada, et selgitatakse iga vanuseastme võitja ja kaks laureaati. See tähendas, et üks rühm pidi 12.-16. aastaste vanuseastmes jääma finaalis ilma tunnustuseta. Võimlejate ja treener sõnul oli ootamine väga pingeline ja ärev. Laval oli koos nendega ka Kärolin Rohumäe, kes aitas seda kava teha. Kõige esimene auhind, mis välja kuulutati oli Kadi võimlejatele Eesti Spordiselts Kalevi poolt, kui parimale harrastusvõimlemise rühmale. See oli suur üllatus! Juba alguses oli seda neil raske uskuda. Kuid pärast seda oli neil juba mõte, et äkki nüüd mingit muud tiitlit ei saagi. Selgus, et nende vanuseastmes anti välja ainult üks laureaat. Lõpuks, kui öeldi, et 12.-16.a. vanuserühma parim ja võitja on Kadi võimlejad kavaga „ Olen hoitud“, siis oli neil hea tunne. Tüdrukud tunnistasid, et silmis olid õnnepisarad ja hääl sai tõsiselt ära karjutud.

„See on Kadi võimlejate Noorte  rühma läbi aegade parim tulemus .Nüüd tuleb veel rohkem pingutada, et seda taset hoida ja heade tulemustega oma poolehoidjaid rõõmustada.“ ütles treener Kadi Saks.

Lisa kommentaar