1 875 500 ja ei sammugi rohkem ehk tagasivaade kooliaasta algusele!

Pealkirja esimene pool tunduks nagu artikkel Delfist või Postimehest teemal lotovõit, rahapesu või järjekordne miljon, mis on tuulde loobitud. Nii see siiski ei ole.

Teekond Rapla poole! Foto: Jaanika Veskimäe

Traditsiooniliselt on kooliaasta avaaktusele järgnenud alati matkapäev „Reipalt koolipinki!“. Kuna kooli lähiümbrusele ja Kaereperele on viimaste aastatega ring peale tehtud, oleme liikunud rohkem Rapla suunas. Sel korral valis marsruudi õpetaja Tiina, kelle juhtimisel asusid 2.-8. klassi õpilased esmaspäeva hommikul teele. Esimene eesmärk oli jõuda Rapla Vesiroosi Koolini, lõpp-punktiks valiti jõepromenaad Rapla kiriku juures.

Loo autorile oli Vesiroosi matkarada esmaavastus ning peab ütlema, et tegemist on väga ilusa lookleva loodusrajaga keset Rapla linna. Vesiroosi kooli juures tegime matkaseltskonnaga väikese lõunapausi ning seejärel liikusime mööda looklevat matkarada Rapla kiriku juurde. Nii saigi täis umbes 1 875 500 sammu, sekka on arvestatud ka 1. ja 9. klassi matk Kummasse. Muidugi on sammude arv umbkaudne, sest igaühe telefon või sammulugeja arvestab alati omamoodi, aga ilus sümboolne number sellegipoolest. Järgmisel aastal ületame ehk juba 2 000 000 piiri – eesmärgid peavad olema!

Õnnelik matkaseltskond finišis Rapla promenaadil. Foto: Rain Viin

Tere tulemast, vanaemad ja vanaisad!

Sel aastal kutsusime vanaemad-vanaisad kooli reedel ning tuleb nentida, et iga aastaga muutub üritus populaarsemaks. Ei tea, kas mõjutas ka reedene päev, aga kokku käis koolimajas 46 vanavanemat. Võrdluseks – eelmisel aastal jäi külastajate arv veel alla kolmekümne. Vanavanematel oli võimalik külastada kahte õppetundi, millele järgnesid väike kohvi-koogilaud saalis ja kontsert.

Vanaemad-vanaisad 2. klassis robootikatunnis. Foto: Jaanika Veskimäe

Nii nunnud!

Üle pikkade aastate otsustasime, et võiks korraldada majas uuesti nunnunäituse. Aktiivsemad olid jällegi väiksemad kooliskäijad, kes tõid enda või vanaema-vanaisa keldrist teistele vaatamiseks huvitava kujuga porgandeid, kartuleid ja palju muudki. Lisaks nunnudele aiasaadustele toodi mahla ja moosi.

1. klassi õpilaste poolt toodud nunnud. Foto: Marten Israel

Ja ikka liikuma-liikuma!

September jätkus sportlikus toonis traditsioonilise õunajooksu ja liikumisnädalaga. Kui õunajooksu korraldame koos Valtu lasteaiaga, siis liikumisnädal toimus üle-eestilise spordinädala raames. Teisipäeval liikusid klassid koolipäeva ajal, reede õhtul oli aga võimalik koos peredega orienteeruma tulla. Viimast võimalust kasutasid koguni 33 perekonda 123 osalejaga.

Lõpetuseks veidi veel spordijuttu!

12. septembril toimusid Kehtnas algklasside piirkondlikud jooksuvõistlused. Meie kooli õpilased saavutasid mitu auhinnalist kohta.

Nooremate tüdrukute seas võitis Lilli Lauretta Lepikult I koha 200 ja II koha 60 m jooksus. Poistest saavutas Markus Kasepõld I koha 200 ja 600 m jookus, Ron Kensap I koha 60 m jooksus,  Kristo Parisvä II koha 200 ja 600 m jookus, Oliver Põldmaa III koha 200 ja 600 m jooksus ja Dominik Samuel III koha 60 m jookus.

Vanemas vanuseklassis saavutas Maribel Laidmets tüdrukute arvestuses II koha 600 ja III koha 200 m jooksus ning Kaisa Kalle III koha 60 m jooksus. Poistest võitis Ruuben Põldmaa I koha 60 ja III koha 1000 m jooksus (täpsemad tulemused http://www.raplamsl.ee/index.php?page=87&date=2019-09).

18. septembril toimusid Kohilas Rapla maakonna koolinoorte mitmevõistluse meistrivõistlused. C-klassi neljavõistluses saavutas Jako Rutšs II koha. Mitmevõistluse sees tegi Jako kaugushüppes 13.-14. aastaste õpilaste arvestuses ka koolirekordi 5.40. Tüdrukutest saavutas Katriina Läll C-klassis 6. koha (täpsemad tulemused http://www.raplamsl.ee/index.php?page=87&date=2019-09).

20. septembril võitis Alu suurjooksul 8-aastaste tüdrukute seas I koha Lilli Lauretta Lepikult, kes läbis 1,5 km (tulemused http://www.raplamsl.ee/public/files/Alu%20suurjooks2019%20protokoll.pdf).

25. septembril mängiti Kaereperes Valtu spordimaja kunstmuruväljakul jalgpalli. Osalesid 6.-9. klasside võistkonnad. Meie kooli tütarlaste võistkond saavutas I koha. Võideti kõik kolm mängu. Teiseks tuli Kohila Mõisakooli ja kolmandaks Kabala võistkond. Meie võistkonnas mängisid Katriina Läll, Mari Pärnoja, Jaanika Veskimäe, Annika Arro, Edith Niit, Stella Sepman, Egle Raudsep ja Elise Kreuz. Poisid saavutasid III koha. Alagrupis võideti Kaiu, Juuru ja Valgu poisse, kuid poolfinaalis kaotati karistuslöökidega Kehtnale. Kolmanda koha mängus võideti Juuru kooli ning turniiri võitsid Järvakandi kooli poisid Kehtna ees. Meie kooli võistkonnas mängisid Henriko Vaarpuu, Taaniel Palmisto, Samuel Hark, Arthur Zink, Mario Põlma, Andreas Palandi, Silver Matskoit, Kregor Ruusmaa ja Mihkel Jõulu.