Korraldajana Lahedal Koolipäeval.

See kõik algas põhimõtteliselt aasta tagasi, kui ma kandideerisin end Laheda Koolipäeva vabatahtlikuks. See mõte, et kandideerida tuli ilmselt eelmisest aastast, kui käisin üritusel osalejana ning sain suurepärast elamuse.

Ega ma väga ei uskunud, et mind valitakse, kuni sain meili, et olen saanud LK vabatahtlikuks! Pidin täitma tabeleid koolide kontaktide ja erinevate firmade kohta. Ma tegin mitu õhtut väga kaua tööd arvuti taga. Ma sain alati valmis õigeks ajaks. Mõned ei jõudnud õigeks ajaks seda valmis ning siis anti mulle ka teiste ülesanded. Tänu sellele sain mina n-ö heade laste nimekirja. Kui suur töö oli tehtud, tuli vaikus kuni ühe hommikuni. Ärkasin üles ning vaatasin oma telefoni ja mida ma sealt nägin? Vabatahtlikute koordinaator oli mulle kirjutanud, et kas ma tahaks minna appi ürituse peakorraldajale lavastust mõtlema.

Pidin rõõmust lakke hüppama, et mulle selline pakkumine tehti. Ma pole ju kunagi tegelenud sellise asjaga otseselt. Seega ma ei arvanud, et olen piisavalt hea sellise ürituse programmi ja lavastuse mõtlemise jaoks. Aga elus tuleb kõikidest võimalustest kinni hakata, seega olin ma kohe nõus ja juba leppisin Toomasega (peakorraldaja) kokku kuupäeva, millal on meie esimene koosolek.  Ütleme nii, et oli häid aegu ja halbu aegu selle kuu jooksul, mil olin lavastuse meeskonnas. Ma sain jällegi kohutusi juurde, mis tuli üsna väikse ajaga ära teha. Nendega läks keeruliseks, sest need võtsid tohutult aega ja närvikulu, aga siiski sain ma hakkama. Kui ma nüüd tagasi vaatan ei tundugi kogu see asi nii hull, kui tol hetkel. Meil oli kogu tiimiga väga palju koosolekuid, enamik olid Toomase kohvikus, mis on vegan-kohvik! Muide veganite koogid on väga head.

Töine meeleolu Laheda Koolipäeva korraldajana. Agnes vasakult kuues. (Facebook/Lahe Koolipäev)

12. nov ja 13. nov toimus meil kahepäevane koosolek, minul aga oli  12. nov iluvõimlemise võistlus. Ega ma sellepärast kummatki ära ei jätnud, vaid jooksin otse võistlustelt koosolekule. Seal näitasin konverentsi produtsendile meie kava ja ta oli väga vaimustuses sellest ning pakkus välja, et me tuleks ka konverentsi päeval esinema. Rääkisin trenni omadega ja nad olid nõus, mille üle oli mul tohutult heameel! 12. nov öösel sain ma Mariani (projekti juhi) poole ööseks minna ning siis jälle 13.nov toimus koosolek. Mul oli väga raske õppimisele keskenduda, sest see edasi-tagasi sõitmine, mitme tunnised koosolekud ja magamata ööd mõjusid võimsalt. Kui jõudsidki kätte kaks konverentsieelset päeva kihutasin jällegi rongiga Tallinna, et viimased asjad paika panna. Möödusid jälle unevaesed ööd kuni jõudis kätte 17. november, meie konverentsi päev.

Ürituse ajal olin mina lavatüdruk ehk see, kes paneb rekvisiite lavale ning annab esinejatele kinke. Kogu asi toimus Nordea kontserdimajas, seega ma sain olla päev otsa selle suure lava taga ja peal! Ikka veel ei suuda seda uskuda. Hommikul läksin ma rahvamassi suunama, 1300 inimest! Kõik olid nii rõõmsad ja toredad, mis sellest, et mõni pidi kella kolmest juba ärkama, et üritusele tulla. Sain ka oma tuttavatega rääkida, kuid mitte kauaks, sest pidin lava taha jooksma. Konverents algas üllatuslikult kähku. See tunne, kui ma olen laval ja 1300 inimest mind jälgib toob mulle külmavärinaid, sest sellist asja pole ma unes ka näinud. Lisaks sellele viisin ma ka oma trennikaaslased Nordea lavale, mis tähendas omakorda seda, et mina pidin vahetama viie minuti jooksul kolm korda riideid. Lisaks sellele on meil kava ajal ka teine soeng ja meik, millega pidin samal ajal tegelema. Meie kava läks ka väga hästi. Kuulsin tagasisidest, et hoiti isegi pisaraid tagasi selle ajal. Kõige meeldejäävam oli aplaus, mille me saime pärast esinemist, vot see oli võimas. Teine suurepärane elamus oli siis, kui mina pidin kõndima enne Allar Raja ja Kaspar Taimsoo sisenemist suure lipuga risti läbi lava. Sellel hetkel kui sõudjad mu tagant ilmusid hakkas rahvas karjuma, vilistama ja plaksutama nii mis hirmus ja mul ei lähe see ilmselt enam kunagi meelest.

Ma arvan, et järgmine aasta kandideerin jälle tiimi, kuigi olen selle üle juba pikalt meelt mõlgutanud. Kindlasti soovitan ma kandideerida kõigil, kes vähegi on huvitatud sellest, sest see kogemus, mille sa saad, on uskumatu!

LUGU ILMUS DETSEMBRIKUU SÄUTSUS.

Agnes Koolipäeva laval. (Facebook/Lahe koolipäev)