Moebläkk 2018 – kolmandat korda ja igav ei hakanud!

Moebläki tordid oma aega ootamas. (Marten Israel)

9. veebruaril toimus juba kolmandat aastat Moebläkk.

Nüüd võib seda juba nimetada juba kahe kooli ühiseks traditsiooniks. Moebläki eesmärgiks on lõbusalt ja fantaasiarikkalt esitada loosi teel sattunud laulja loomingut etteantud stiilis. Sel aastal oli Moebläkil teemaks Eesti muusika, sest üritus oli pühendatud EV 100 juubelile.

Pärast koolipäeva kogunesid esinejad Kehtna põhikooli proovidesse. Ürituse alguseks oli saal puupüsti täis. Kohtunikelauas istusid Valtu koolist Õie Kopli-Mäekivi, Kehtna Põhikoolist Aarne Sillamaa ning külaliskohtunikuna ansambli Põhja-Tallinn solist Maia Vahtramäe.

Kõik klassid olid oma etteastetega vaeva näinud. Publiku südameid murdsid Karl Erik Taukar, Ott Lepland,  Tarmo Pihlap, Tõnis Mägi, Marju Länik ning Uno Loop. Bändidest astusid üles Kuldne Trio, Terminaator, Ummamuudu ja Caater. Kohtunikud kommenteerisid igat etteastet. Kui kõik olid ära esinenud läksid kohtunikud nõupidamisele ja osalejad torti sööma. Pärast pausi kuulutati välja eripreemiad ja jagati osalejatele kingitusi. Meie koolist said eripreemia Ats, Kaido ja  Katriine ning klassidest pälvis kõrgeima tulemuse 8. klass.

Ettevalmistus võib kohati olla pingeline, kuid esinemisel saadud positiivne elamus on sellest kordades suurem. Seetõttu oleks väga tore, kui see traditsioon ei katkeks.

Moebläkki korraldasid huvijuhid Marten Israel ja Kersti Mäevälja ning toetasid:

Kaire Magus Maailm

Reelika Köök&Kook

Kehtna vald

Kehtna Mõisa OÜ

Eesti Punane Rist

Minna Sahver

Naiskodukaitse Rapla ringkond

Politsei- ja Piirivalveamet

Päästeamet

Suur tänu teile!

Rohkem pilte näeb GALERIIST.