MOEBLÄKK tuli ka teist korda

Võidukas 9. klass pärast etendust. Foto: M. Israel

Eelmisel aastal alguse saanud ühistraditsioon Kehtna ja Valtu koolide vahel sai sel aastal ilusa jätku. Üritus toimus 10. veebruaril Kehtna kooli saalis. Moebläkk on omalaadne segu moeshowst ja playbackist, kus iga klass võtab loosiga endale nii muusika-, kui ka moeteema. Põhirõhk on sõul ja paroodial.

On hea tõdeda, et eelmisel aastal Õpilasesinduste poolt käivitatud ühisüritus tuli päevakorda ka sel õppeaastal. Selleaastase show põhireeglid pandi paika novembris Valtus toimunud ühiskoosolekul. Võrreldes eelmise aastaga oli suurimaks uuenduseks neljandate klasside lisandumine. Lisaks otsustati, et žürii võiks olla nelja-liikmeline. Muud elemendid nagu loosimine (sel aastal toimus see enne jõule Valtus), eriesinejatena mõlema kooli õpetajad, jäid samaks.

Õhtujuhtidena astusid üles Kehtna ÕE ja Valtu ÕE juhid. Detsembris loositud teemad olid mõnusad, mis andis lootust, et rebimine žürii auhindadele saab olema tihe. Teemad jagunesid sel aastal järgmiselt:

Kehtna Põhikool
4. klass – LMFAO ja nõmedad vanamehed
5. klass – Alla Pugatšova ja superkangelased
6. klass – Terminaator ja diivad
7. klass – Fix ja naiselikud mehed
8. klass – Adele ja kokandus
9. klass – Alice Cooper ja Disney
Õpetajad – Heli Lääts ja Käsna-Kalle

Valtu Põhikool
4. klass – Must Q ja oscarid
5. klass – Nirvana ja barbied
6. klass – Jüri Pootsmann ja jumal
7. klass – Justin Bieber ja viikingid
8. klass – Scooter ja poeesine
9. klass – Spice girls ja zombied
Õpetajad – Justin Timberlake ja pehmed-karvased

Zürii oli sel aastal koosseisus Kehtna õpetaja Ülle Aas, Valtu õpetaja Anne Archipov, Kehtna klubist Seily Sõgel-Raid ja sponsorite esindajana Eastern Outbackist Kenneth Koosma. Auhinnalaua katmisel aitasid kaasa nii kohalikud ettevõtted ning väga tore oli Selveri kaasalöömine peasponsorina. Nii oli, mida kinkekottidesse panna. Peaauhindade väärilisteks osutusid Kehtna koolist 8. Klass ja Valtust 9. klass.  Nemad leidsid lisaks muudele toodetele oma kinkekotist ka 40 euro eest Selveri kinkekaarte.

Tagasiside on olnud positiivne, mis annab lootust, et kolm on ka siin kohtuseaduseks ning üritus toimub ka järgmisel aastal. Aga siis juba uued teemad ja esinejad.