Ooperit, me armastame ooperit! Või siiski?!

Jaanuari algul võttis kooli huvijuhiga ühendust Kaerepere Ooperikino vedav Teele Ojasalu, kes tegi meie Säutsule ettepaneku kaeda ühte Ooperikino ning sellest väike lugu kirjutada.


Mõte iseenesest hea, kuid ega ooper ei ole niisama rock- või popkontserdi vaatamine ning muusikarütmis õõtsumine! Ooper on veidi tõsisemat sorti väljund, mis paraku igale inimesele ei istu ning omaseks ei saa.

Õnneks olid 8. klassist Getter ja Lydia-Karmen nõus minema ning vaatama ära, mis see ooper selline on! Kutse oli ühele kuulsamale ooperile maailmas – Giuseppe Verdi „La Traviata.“

Jätkame Lydia-Karmeni sõnadega.

See oli üks uus ja huvitav kogemus. Kuna ma ise olen pigem popmuusika kuulaja kui ooperi, siis oligi „La Traviata“ üks uus ja huvitav kogemus.

Kui me Getteriga kõigepealt seltsimajja sisse astusime, võeti meid soojalt vastu. Kuna olime varajased tulijad, saime endale istekohad valida ja  loomulikult kõige viimases reas. Inimesi tuli päris palju, nii et vabu kohti saali ei jäänudki.

Enne etenduse algust pidas Ooperikino korraldaja Teele Ojasaluväikse kõne või nii, milles ta siis tuvusta, mida me täpsemalt siis vaatama hakkame. Etendus oli kolmes vaatuses, vaheaegadel said kõik natuke keha kinnitada. Eriti hea oli kook!

„La Traviata„ on Itaalia helilooja Giuseppe Verdi ooper. Mis põhineb Alexandre Dumas noorema romaanil „Kameeliadaam“. Ooperi esietendus 1835. aastal. „La Traviata“ on dramaatiline lugu, mis koosneb nii armastusest, kurbusest, pettumustest, kui ka surmast. Ooperi peategelasteks on armastajatepaar Alfredo ja Violetta. Kuid nende õnnele segavad vahele rahapuudus, Alfredo isa ja Violetta süvenev haigus. Nad küll armastavad teineteist aga koos olla ei saa. Ooper lõpeb traagiliselt Violetta surmaga.

Etendus oli küll väga huvitav ja sündmusterohke, kuid vahepeal olime Getteriga segaduses ja ei saanud väga aru, mis toimub. Kuid siiski ei olnud see mingi jube asi, vaid pigem uus kogemus, mis oli vaheldus igapäevasele popmuusikale.

Kui kellegil on nüüd tunne, et tahaks ka ooperit minna vaatama, siis 11. veebruaril näidatakse Valtu seltsimajas ooperit „Jevgeni Onegin“.