PiparkoogiMaania 2016

Jõulude eel pea kogu detsembrikuu muutus meie kool taas piparkoogihõnguliseks kooliks, sest algas järjekordne PiparkoogiMaania. Seekord juba kaheksandat aastat järjest. Järgnevate nädalate jooksul oli taas võimalus nii tüdrukutel kui ka poistel piparkoogitaignast valmistada ehitisi. Seekord teemal „Mets“. Teema tuleb üle-Eestiliselt suurürituselt PiparkoogiMaania, mis hõlmab endas erinevate valdkondade kunstnike piparkoogitaignast meisterdatud tõeliseid meistriteoseid PiparkoogiMaania näitusel Disainigaleriis Tallinnas ja internetipõhist fotovõistlust, kuhu saavad oma töid samal teemal esitada kõik soovijad.

Õpilastel valmisid taaskord loovad ning põnevad tööd, millest kujundasime koolis jõulunädalal ka uhke näituse. Sellel aastal valmis meil kokku 28 eriilmelist tööd. Võite vaid aimata, milline hõng koolimajas hõljus! Ka seekord valisime oma kooli PiparkoogiMaania lemmikud. Hääletamine oli väga aktiivne. Valida sai kolm lemmikut. Kokku anti 179 häält. Tegelikult oli valida väga keeruline, sest ilusaid, fantaasiarikkaid, keerukaid, naljakaid jne töid oli tõesti palju. Lapsed on väga loovad ja tööd tõesti vahvad! Hääletus oli päris tasavägine. Võitis töö „Mets on vaese mehe kasukas“ (9. klass – Gerda Metsallik, Gerda Saks, Riin Satsi, Triin Satsi). Teise koha saavutas „Tuleviku mets – hoidke seda, mis meil on“ (7. klass – Anette Viin, Liisa Link, Lydia-Karmen Niin, Helena-Riin Rähni) ning tubli kolmanda koha „Siil metsas“ (6. klass – Elise Kreuz, Kaisa Kurvits).

Mis aga erilist väärtust kogu meie „maaniale“ andis, oli see, et pärast näitust jättis suur osa õpilastest oma tööd kooli, et kinkida need meisterdused jõulurõõmuks Kehtna valla hooldekodule!

Samas võtsime osa PiparkoogiMaania üle-Eestilisest fotovõistlusest. Ka sel aastal läks meie rõõmuks väga hästi, sest Valtu koolist said tunnustuse lausa viis tööd. Tööde hindamisel arvestati originaalsust, küpsetamisosavust, teemakohasust ja eksponeerimisoskust. Uhke esimese koha omanikeks kuulutati vanuserühmas 12-18 aastat Kärt Pihlap ja Kristiina Tali (8. klass) tööga „Kingitus elule”. Vanuserühmas 7-11 aastat saavutasid teise koha Marilin Riisenberg ja Karoliina-Lotte Tamm (5. klass) tööga „Öökulli jõulud metsas”.

Äramärgitud tööd:
* „Mets on vaese mehe kasukas“ Gerda Metsallik, Gerda Saks, Riin Satsi, Triin Satsi (9. klass)
* „Tuleviku mets – hoidke seda, mis meil on“ Anette Viin, Liisa Link, Lydia-Karmen Niin, Helena-Riin Rähni (7. klass)
* „Maagiline öine pime mets” Kärolain Käsper, Margit Tamsalu (7. klass)
Palju õnne tunnustuse saanud tööde autoritele, keda autasustati Disaini- ja Arhitektuurigaleriis Tallinnas 4. jaanuaril 2017.

Vaata ka www.piparkoogimaania.ee või piparkoogimaania facebooki lehekülge.

Suured tänud meie kooli direktor Andresele, kes meid alati igati toetab! Tänud kõikidele abilistele ja loomulikult suurepärastele piparkoogiküpsetajatele! 🙂

Rohkem pilte tehtud töödest näeb GALERIIST.