Reformatsioon 500 ehk kas me ikka peame sinna kirikusse minema?

Nii küsisid osad 7.-9. klassi õpilased juba septembris. Siis kuulsid nimetatud klassid esimest korda mõttest, et üks oktoobrikuine ajaloo -või klassijuhatajatund toimub mitte ajalooklassis, vaid hoopis Rapla kirikus.

„No võiks ikka tulla küll“ vastasin ning tundsin huvi, miks selle kiriku vastu nii suur tõrge on. Tuli välja, et ega nad isegi väga täpselt seletada ei oska. Üks asi on aga selge – kõik, mis on seotud usuga, on tänastele noortele kuidagi allergiat tekitav. Selle asemel, et püüda hariduslikus mõttes sellest aru saada, nad hoopis põgenevad. Kirikus käimine ei tee inimesest usklikku. Ja noorte õnneks (vist!?) ei teinud ka.

Põhjus, miks sai oktoobris õpetaja Mihkel Kukega selline kohtumine kokku lepitud, oli lihtne. Martin Lutheri algatatud usupuhastusest ehk reformatsioonist möödus 31. oktoobril ümmargused 500 aastat. No selle sündmuse puhul tuli midagi erilist ette võtta ning meie õnneks oli õpetaja Mihkel lahkelt nõus meid kirikus võõrustama, et rääkida veidi usust, reformatsioonist ja ka elust endast.

Nii seadiski 7.-9. klass sügisvaheaja eelõhtul 20. oktoobril sammud kõigepealt bussi peale ja suunaga Rapla poole.

Veidi jahedas (arusaadav ka, paksud kivimüürid ikkagi) kirikus ootasid meid kirikuõpetaja Mihkel Kukk ja kirikuorganist Kristi, kes tutvustas meile Rapla kiriku orelit ning mängis ka paar muusikapala.

Õpetaja Mihkli jutusisu oli peaasjalikult Martin Lutheri 1517. aastal tehtu tutvustamine ning selle tähtsuse rõhutamine eelkõige ka Eesti kultuuriruumile.

Täname õpetaja Mihkel Kukke sooja vastuvõtu eest ning kohtumiseni juba vähem kui kuu aja pärast advendiaja väljakuulutamisel.

Rohkem pilte üritusest on üleval kooli GALERIIS.

Rapla koguduse õpetaja MIhkel Kukk jutuhoos. (Helena-Riin Rähni)