Tramp ja Puutin – kas väärt või väärtusetu komöödia?

Juba pikalt oli 8. klassil küpsenud mõte, et võiks kuskile teatrisse minna. Sai uuritud mängukavasid – küll ei sobinud kuupäev, küll tundus etendus igavavõitu.


Seda niikaua, kui klassijuhataja pakkus veidi ebalevalt välja idee minna vaatama Jan Uuspõllu ja Peeter Oja komöödiatükki „Tramp ja Puutin.“ Ebalevalt seetõttu, et piletihind oli päris krõbe, millele oleks lisandunud bussi näol transporditasu. Noored võtsid aga tuld (mitte küll kõik) ning leidus ka abivalmis emasid, kes olid nõus kaasa tulema ja transpordiga aitama.

Sai siis valitud 15. novembri etendus ning kerges õhtupimeduses alustasid Tallinna poole teed kolm ekipaaži. Väheke murelikuks tegi asjaolu, et meedias sai antud tükk veidi negatiivset kriitikat, mistõttu tekkis juba hirm, kas kallis piletiraha on tõesti maha visatud ning koos sellega ka kolmapäeva õhtupoolik.

Tramp ja Puutin (Youtube.com)

Tegelikkus?

Jah, kes tänase USA presidendi käitumise ja väljaütlemisega väga kursis ei ole, siis temale võis etendus tõesti olla igav. Ega väga palju Eesti kirjutav meedia seda ka ei kajasta. Arusaamiseks tuleb pöörduda Youtube´i nimelise lehe poole ning sealt otsida üles populaarse pilasaate Saturday Night Live leht ning vaadata USA näitleja Alec Baldwini paroodiaid president Trumpina. See annab päris hea ettekujutuse ning seda oli aru saada Peeter Oja osatäitmisest. Nii et ei olnud igav midagi, mida tunnistasid ka noored ise! Nalja ja naeru sai, kuid naermiseks pidid sul ikka olema päris ülekeskmise teadmised nii USA kui ka Venemaa poliitikast ja riigijuhtidest. Ilma selleta ei saa tõesti enamikest naljadest ja situatsioonidest hästi aru. Eks tuleb siinkohal tunnistada, et ajalooõpetaja on oma tundides veidi aega kulutanud selle peale, et neid paroodiaklippe näidata ning ka analüüsida. Nii et pilt oli noortel olemas.

Veidi harjumatu oli näha väga siledat ja nooruslikku Vladimir Puutinit. Jan Uuspõllu oleks võinud grimmiga veidi vanemaks ja ka tüsedamaks teha. Muidu võis Puutiniga täitsa rahule jääda.

Kokkuvõtteks!

Hirm raharaiskamise ees oli asjatu, kuigi… suure hurraaga uuesti vaatama ei läheks. Alguses ei saanud nagu vedama, pärast aga pidama. Aga kui telepurgi vahendusel tekib kunagi võimalus, siis poolteist tundi aega leiaks küll ning vaataks tüki uuesti üle.