Vilistlaspidu oli juubeliaasta avalöögiks

11. detsembril 1867 alustas tööd õppeasutus, mida me täna teame Valtu kooli nime all.


150 aastat pidevat hariduselu andmist ühes toredas Kaerepere asulas on väärt tähistamist ja suurelt. Sama rõhutas ka laupäeval 9. detsembril toimunud vilistlaspeo ava- ja ainukeses kõnes direktor Andres Saks: „Täna on siis avalöök! 20. jaanuaril ootame kõiki vilistlasi siiasamasse koolimajja visioonipäevale. Päris paljud meie vilistlased on ka meie lapsevanemad. Oleme tegemas oma uut arengukava ja see päev ongi mõeldud selle jaoks, et vaadata tulevikku ja mõelda, kuidas edasi. Üks tõsisem üritus tuleb 18. augustil, kus me ootame teid konverents-aktusele, kuhu on kutsutud kõik endised kooli töötajad ja –õpetajad. Ja loomulikult vilistlased! Räägime kooli ajaloost, peame maha ühe korraliku kontserdi, täname tublisid. Lõpupaugu teeme oktoobris 2018, mil korraldame ühe heategevuskontserdi!“

Sellised on plaanid praegu. Alati võib juhtuda, et tuleb veel midagi huvitavat mõttesse. Ja kui juba mõte on – siis pole ka tulemus enam kaugel.

Vilistlaspidu võis lugeda igati korda läinuks ning selle õnnestumise kallal nägi vaeva kogu koolipere. Kogu maja oli ilusti kaunistatud ning jõuluehteis, istumisekohad ja lauad valmis pandud. Õhtu jooksul käis koolimajas üle kolmesaja vilistlase. Töötasid mitu kohvikut ning muusika eest hoolitsesid Rapla bänd „Izzi in Scarlet“ ning õhtu peaesineja ansambel „Swingers“. Pildimaterjal on üleval kooli kodulehe galeriis galerii.valtukool.ee  . Videodisko saatel tantsiti hommiku kella neljani, millal viimased pidulised koduteele asusid.

Esmaspäeva hommik 11. detsember tähistas seda õiget juubelipäeva. Sel puhul kogunes kogu koolipere maja ette koolihümni laulma, millele järgnes võimsate paukude saatel ilutulestik. Viimaste aastate traditsiooniks on saanud, et koolipäeva keskel kogunetakse saali, et süüa torti ja kuulata mõnusat kontserti. Sel aastal tuli meile külla Loore Martma ja tema seitse sõpra.

Pilte ürituses näeb kooli GALERIIST.

Artikkel ilmus ka detsembrikuises “Valla vaatlejas”.

Vilistlased oma vanas koduklassis. (Helena-Riin Rähni)