Lõvide abiga putsad jalga

23. novembril võis kooli saalis näha huvitavat vaatepilti. Üksteise otsa olid paigutatud ilusad oranžid kastid, nagu poevitriinil.

Õnnelikud noored karbid käes. (Helena-Riin Rähni)

Nagu kiiresti selgus, ei olnud tegemist jalatsite odavmüügiga, vaid millegi palju olulisemaga. Ühel pikal vahetunnil kogunesid saali vanemate klasside õpilased ning saladuskate kerkis. Heategevusorganisatsioon Lions RAPLA LIONSKLUBI  abiga saime jalgpallimeeskonna jagu jalavarje, mis tol päeval õpilastele üle anti. Üleandjaks oli klubi liige Kalju Kalda koos direktor Andres Saksaga.

Lugu ise sai alguse AUGUSTI  lõpus, kui direktor Andres Saksaga võttis ühendust Rapla  lions klubi liige  Indrek Naaris.  Rapla klubi on juba 10 aastat olnud heades suhetes  Ullensaker lionsklubiga Norrast. Hea norra lion John Bakke on korduvalt toonud meile Raplamaale humanitaarabi, mille me siis eesti lionspiirkonna klubidele oleme laiali jaganud. Ja nemad omakorda siis oma piirkondade abivajajateni toimetanud! Seekord pakkusid norrakad meile uusi Nike jalgpalli putsasid! Eestis on 59 lionsklubi ja nii avanes kõikidel klubidel võimalus annetada noortele vutipoistele ja tüdrukutele tuttuued jalatsid! Raplamaal said uued putsad 10 kooli vutihuvilised!

Aga mis on Lions klubi? Iga noor sai jalatsikarbiga kaasa seda toredat organisatsiooni tutvustava kirja, kust muuhulgas võib lugeda järgmist: „Lions klubide ühendus loodi 1917. aastal, kui Chicago ärimees Melvin Jones ütles kohaliku äriklubi liikmetele, et nad peaksid vaatama äritegevusest kaugemale ja üritama elu paremaks muuta nii oma kogukonnas, kui kogu maailmas. Eestisse jõudis Lions 1988. aastal.“

Eriti tõstaks sellest kirjast esile ühte toredat mõtet: „Me anname endast parima abivajajate ja nõrgemate aitamisel ning toetamisel, inimestest hoolimisel!”

Aitäh Lions!

Artiklile on lisatud ka Lions´i kaaskiri, mille sai iga putsadesaaja.

Pilte üleandmisest näeb rohkem kooli GALERIIST.

Artikkel ilmus detsembrikuises Valla vaatlejas.