Valtu kooli Sipsikud tegid Eestile tantsulise kingituse

Sipsikud koos juhendaja õpetaja Kadiga pärast edukat esinemist (Foto: Alma Linder)

Reedel 2. veebruaril toimus Paides Koolitants 2018 Järva- ja Raplamaa eelvoor.

Kohal olid ka meie väikesed Kadi võimlejad, kes sel aastal on kehastunud Sipsikuteks. Idee sünd oli natuke keeruline, sest sarnaselt paljudele muudele suurtele üritustele on ka Koolitants 2018 pühendatud EV 100 juubeliaastale. Õpetaja Kadi: „Oluline reegel oli see, et laste tantsude muusika peab olema Eesti autorite loomingust. Võinuks ju võtta Pipi, smurfid, kuid need on välismaised tegelased. Ja siis tuligi mõttesse elav ja tore Sipsik.“ Mõte olemas, tuli hakata seda ellu viima. Järgmine mure tekkis muusikaga, sest teadaolevalt on Sipsik olemas raamatu ja näitemänguna. Tuli leida sobiv muusika. Õpetaja Kadi: „Muusika otsimine võttis aega, kuni kolleeg Anne Archipov Valtu koolist ütles, et Sipsikust on tehtud kontsertjutustuse CD, mille autoriteks on Anu Lamp ja Rasmus Puur. Natuke kuulamist ja mõtlemist arvuti taga ja vajalik pala oligi kokku miksitud.“

Paides käimine oli väikestele võimlejatele esimeseks esinemiseks suurel laval. Esinemine läks korda, mille parimaks tõestuseks on pääs 14. ja 15. aprillil Paides toimuvasse finaali. Õpetaja Kadi: „Lapsed olid tublid, energiat täis ja nägin, et nad suudavad suurel laval esineda sama julgelt ja emotsionaalselt nagu trennis. Žüriile jäi Sipsikute kava silma teistest erinemisega ja geniaalse idee ning inimpillidega. Samuti olid nad laval ehedad ja oli näha, et nad tantsisid mõnuga. Millisel päeval nad finaalis tantsivad, ei ole veel teada.“

Uute esinemistega saab kava veelgi lihvida ja paremaks muuta. Kindlasti näeb Sipsikuid kooli EV 100 aktusel ja EKSL-i võimlemisfestivalil. Õpetaja Kadi: „Põhiliselt jääb kava paika, kuid eks mõningaid detaile muudan ja täiustan. Igaljuhul olid lapsed tublid!“

Sipsikuteks kehastumine ei tulnud aga niisama. Riided õmbles Rita Luugima. Mütside ja parukate idee Maiu Kuusemäelt, keda abistasid Sipsikute emmed Leaanyka, Ade, Marita ja Eva.