Eesti keele aasta emakeelepäeval …

On eesti keele aasta ning hiljuti tähistasime emakeelepäeva. Tähtsa päeva puhul olid nii väikestel kui ka suurtel Valtu kooli õpilastel natuke teistmoodi koolitunnid. Kahe ainetunni ajal segati algklasside õpilased allkorrusel kaheteistkümnesse rühma ning 5.-9. klassi õpilased ülemisel korrusel kümnesse rühma. Uute klassikaaslastega liiguti klassist klassi ning lahendati põnevaid, tavapärasest teistsuguseid keeleteemalisi ülesandeid. Allkorrusel mängiti muu hulgas „Kuldvillakut” ja erinevaid keelemänge, ühendati keel robootikaga ning painutati kiiruse peale keelt. Ülesandeid täideti nii suure õhinaga, et vahetundki ununes.

Suuremate õpilaste ülesanded nõudsid keeleteadmisi ja silmaringi, panid proovile nutikuse, loogika ja tähelepanu, aga ka infootsimise oskuse. Et lisada põnevust, said nemad lahendatud pildi-, video- , õigekirja- ja infootsinguülesannete eest ka punkte. I koha saavutas vaid poolepunktise eduga Maria võistkond (Emma, Aap, Henriko, Andreas, Veli), II koha sai Anette võistkond (Kärolain, Silver, Annika, Kaisa, Jako, Viktooria) ja III koha Atsi võistkond (Edith, Markos, Rauno, Rain, Kirke, Luisa). Oli rõõmustav näha, kui hästi sujus meeskonnatöö ning kui tõsiselt suhtuti ülesannetesse, seetõttu on tänusõnad ära teeninud kõik õpilased!

Keeleaasta puhul ühendasime ka keele- ja kunstimaailma. Selleks tuli igal õpilasel valida välja üks eestikeelne sõna, mis tema arvates kõlab ilusasti või põnevalt, samuti võis valida erilise tähendusega sõna. Kunstitundides kujundati vahvad sõnaleiud eri tehnikaid kasutades paberile ning valminud tööd kaunistavad koridoriseinu. Nii õpilastel kui ka õpetajatel oli võimalus valida välja oma lemmiktööd. Eriliselt paistsid silma 1. klassi tööd „Rabarber”, „Õun”, „Vaarikas”, „Maasikas”, „Numbrite supp” ja „Sõbrad”; 2. klassi tööd „Piibeleht”, „Armastus”, „Emme”, „Kodu”; 3. klassi tööd „Sinine sõõrik”, „Unistus”, „Unistamine”, Kuuuurija”, „Loodus”, „Matemaatika” ja „Meteoriit”; 4. klassi tööd „Hellus”, „Lehekene”, „Liblikas”, „Värskus” ja „Üle silla”. Ülemise korruse lemmikuteks kujunesid „Hingelind”, „Kirju”, „Imeline”, „Vaade”, „Jäärada”, „Sõõrik”, „Küünal” ja „Öö”. Samas tunnistasid nii õpilased kui ka õpetajad, et vahvaid töid oli väga palju ning lemmikuid nimetada keeruline.

Paljud algklassiõpilased kasutasid ka võimalust tuua emakeelepäeva puhul kooli oma lemmikraamat  ning seda sõpradele tutvustada.

Suur aitäh kõigile Valtu kooli keelesõpradele! Soovin kõigile ilusast eesti keele aasta jätku ning hoiame üheskoos oma ilusat emakeelt!