9. klass Toompead avastamas

Stenbocki majas e-valitsuse istungisaalis. Tundub päris mõnus! (Foto: Õie Kopli-Mäekivi)

22. jaanuari lumisel hommikupoolikul asusid 9. klass koos õpetajate Marteni ja Õiega teele Tallinna poole, et osa saada just lõpuklassidele mõeldud projektist „Minu riik“.

Tegemist on üle 15. aasta tagasi alguse saanud integratsiooniprjektist, mille eesmärk on alati olnud tutvustada Eesti riigiorganeid noortele inimestele. Kas tegemist on Riigikoguga, valitsuse residentsi Stenbocki maja või Kadrioruga, on sõltunud programmi kokkupanijatest. Tavaliselt oleme nimekirjas olnud mai lõpus, kuid nüüd sai palutud enda tõstmist veidi sobivamale ajale, sest muidu kattub külaskäik alati eesti keele lõpueksamiga.

Selleaastases programmis oli meile ettenähtud Riigikogu, Stenbocki maja ja boonusena veel Euroopa maja külastamine. Esimestes tutvustati mõlema riigiorgani – Riigikogu ja Vabariigi Valitsuse tööd ning hooneid ennast. Riigikogus kohtuti ka ühe parlamendisaadikuga, loosi tahtel oli seekord Reformierakonna ridadesse kuuluv Laine Randjärv. Parlamendikülastuse lõpetas väike viktoriin, kus edukamad olid meiega koos olnud Vana-Vigala põhikooli õpilased.

Euroopa majas kuulasime ära väikese loengu Euroopa Liidust ning noored said ennast proovile panna Euroopa Liidu riikide ja lippude äratundmises.

Miinusena võiks välja tuua veidi veniva päevakava, kus mõnedel hetkedel on ootamist liiga palju, kuid see on allakirjutanu isiklik arvamus. Üldjoontes on tegemist noortele väga kasuliku väljundiga, sest projekti nimekirja kuuluvad enamik Eesti koole.

Visiidil Euroopa majas. (Foto: Marten Israel)