Koolitustel peavad käima ikka need, keda see huvitab!

Regionaalkoolitust korraldatakse enne suurt üldkoosolekut, et tutvustada kõigile natuke Eesti õpilasesinduste liitu (EÕEL). Räägitakse regionaalkoolitusel veel ka seda, mida saaks koolis oma õpilasesindusega (ÕE)  ära teha.

Tänavused koolitused toimusid 13. Nov, kaheksas kohas üle Eesti ja millest võtsid osa sajad õpilased üle Eesti. Sellel aastal osalesid meie koolist kolm õpilast. Marilin 5. klassist, Anette 7. klassist ja Agnes 9. klassist.

EÕEL-i kohta räägiti peamiselt seda, et mis on EÕEL, kes on nende vabatahtlikud ja mida tehakse EÕEL-s. EÕEL on organisatsioon, mis ühendab kõiki Eesti õpilasesindusi ja mis hoolitseb selle eest, et kõikidel Eesti noortel on hea ja turvaline olla. Lisaks sellele räägiti ka kes on EÕEL-s vabatahtlikud ja mida nad seal teevad. Räägiti ka seda, et  EÕEL-s on valdkonnad, mis tegelevad kindlate asjadega. Näiteks on olemas selline valdkond nagu rahvusvaheliste suhete valdkond, mis tegeleb sellega, et Eesti noored ja Eesti koolid hoiaksid häid suhteid teiste maade koolide ja noortega. Selles valdkonnas on vabatahtlikuks ka meie kooli vilistlane Adeele Rei. Üks huvitav fakt EÕEL esindab üle 100 000 õpilast üle Eesti.

Räägiti ka sellest kuidas me saaksime oma kooli ÕE-e jaoks ära teha. Näiteks võiks tuua paljusid asju, mida kindlasti läheks meil meie igapäevaelus vaja. Paar tükki nendest on kindlasti väärt ka siin ära nimetamist. Üks neist on kindlasti see, et kõige tähtsam on meeskonnatöö ja eksimine on hea ning seda tuleb ette kõigil.

Aga nüüd natuke nende kolme arvamust, kes käisid seal koolitusel. Viienda klassi Marilin arvas, et: ´´Mulle meeldis koolitus väga ja see inspireeris mind kindlasti ÕE-s jätkama.“ “Minu jaoks oli see koolitus kohutavalt info rohke, palju oli ka keerulisi asju, kuid terve koolituse aja valitses ruumis väga sõbralik õhkkond ja oldi kohe valmis igale su küsimusele vastama“ ,nii arvas Anette. Meie kooli ÕE president Agnes, kes käis seal koolitusel juba päris mitmendat korda, rääkis sellest niimoodi: “kuigi need koolitused on iga aasta täpselt ühesugused on ikka tore teada saada asju mis on juba peast kadunud. „ Ta ütleb ka seda, et inimesel, keda need asjad väga ei huvita, poleks seal midagi teha, kuid ta kuulaks seda huviga kindlasti.