Kus on jäätmete koht?

„Eks ikka prügikastis!“ Nii vastaks vist iga kasvatatud inimene, nii noor kui ka vana. Meie algklassid vastaks vist veidi teisiti, sest neil käis enne kevadvaheaega külas keskkonnaameti õppeprogramm „Kus on jäätmete koht? Ikka ringluses.“

4. klass oli seda programmi kogenud juba sügisel, nüüd oli 1.-3. klasside kord. 3. klassil oli boonusena võimalik vanadest ajalehtedest proovida korvi meisterdada. Hakkama saadi!

„Oli hea rahulik koolitaja, kes suutis lapsed kuulama panna“ ütles õpetaja Merle. Kindlasti pidigi olema, sest 3. klassil kestis kogu programm 3 õppetundi, mis on ühele väikesele inimesele ikka parajalt pikk aeg, mida vastu pidada. Aga teema oli ka huvitav, nagu ütlesid Emma ja Luisa. Emmale meeldis eriti see, et näidati jahvatatud Eesti kroone ja Luisale plastmassist graanulid.

2. klass jäi samuti rahule. Õpetaja Ebe sõnul oli väga hea, et koolitaja rääkis nii loodusest, kui ka inimesest ning mainis ära, et ainult inimene ei saa oma jäätmete likvideerimisega hakkama. 2. klassi Madli arvates oli tegemist väga hea, toreda ja lõbusa programmiga, kus sai ka targemaks.

Koolitajaks oli Maarika Männil.

Hetk 2. klassi tunnist – käsil on prügi sorteerimine. (Ebe Luige)