Kutsekool ei ole häbiasi!

4. oktoobril käisime meie – Valtu kooli kaheksas ja üheksas klass Kehtna Kutsehariduskeskuses ettevõtluspäeval.

Kohale viinud bussis meeldis meile väga, sest istmed olid tavpärasemast laiemad ja ruumi oli palju. Tekkis tahtmine sellise bussiga pikemaidki reise ette võtta.

Kutsehariduskeskuse saalis kõneles kooli vilistlane Siim Türnpuu. Ta rääkis enda elu mitmest etapist. Türnpuu sõnul saab kõik enda jaoks positiivseks teha. Näiteks ei meeldinud talle üldse sõjaväes olla. Ta sisendas endale, et see on nõme ja mõttetu paik. Ühel hetkel sai ta aru, et see ei vii kuhugi ja ta hakkas endale sihilikult sisendama, et kõik ei olegi nii mõttetu, igav ja nõme. Türnpuu soovitas jätta meelde ühe lause „ASTU SAMM TAGASI, MINE EDASI!“. Pärast Türnpuu esinemist oli kord Eli Suklese käes. Temaga tegime harjutuse, kus pidime ütlema, milline on üks õige ettevõtja. Mulle tundus, et  oma arvamust avaldasid kõige rohkem Valtu kooli noored, kes istusid esimeses reas. Teised avaldasid oma mõtteid vähem.

klassi noored Kehtna KHK saalis. (Marten Israel)

Pärast kõikide esinejate kuulamist alustasime orienteerumisega. Kontrollpunktides pidime traktorit lükkama, silmaga joone pikkust ja erinevaid esemeid mõõtma, kokanduses kasutatavaid töövahendeid tundma jms. Meie grupp kahjuks kõiki kontrollpunkte läbida ei jõudnud. Orienteerumise lõppedes algasid erinevad töötoad. Kuna meie buss juba ootas, siis saime osaleda vaid Rajaleidja töötoas. Tegime seal plakatit „Mina ettevõtjana“ ning muud sellesarnast.

Kokkuvõtteks võib öelda, et kõik ei peagi gümnaasiumisse minema. Kutsekoolis saab õppida lisaks põhiainetele selgeks ka mingi ameti. Kutsekool ei ole häbiasi! Mina jäin ettevõtluspäevaga väga rahule. Minu arvamust jagavad paljud teised. Sellist üritust võiks tulevikus kindlasti korrata. Hea oleks, kui saaksime ka teistes ametikoolides külas käia.